ندای وحی

قرآنی ،اعتقادی،مذهبی ، تربیتی

صحبت های دکتر فرهنگ در مورد چگونگی رفتار زن با شوهر

اکبر احمدی
ندای وحی قرآنی ،اعتقادی،مذهبی ، تربیتی

صحبت های دکتر فرهنگ در مورد چگونگی رفتار زن با شوهر

صحبت های دکتر فرهنگ در مورد چگونگی رفتار زن با شوهر

این نوشتار، چکیده چند جلسه سخنرانی دکتر فرهنگ با موضوع تفاوتهای ساختاری زن و مرد می باشد.

 • سه چهارم عمر هر انسان صرف ارتباط با دیگران می شود ولی 10% انسانها بلدند چگونه ارتباط برقرار کنند بنابرین مشکلات اجتماع و خانواده بخاطر نبودن ارتباط درست است.
 • پدر و مادرها معمولاروابط صحیح و اصولی زناشویی را به فرزندانشان یاد نمی دهند ولی مسائل غیر ضروری دیگر مثل آشپزی و .. را یاد می دهند.
 • در فرایند یادگیری نباید این گونه بیندیشیم که همه چیز را میدانیم بلکه باید بدانیم که خیلی از چیزها را نمی دانیم مثل روابط صحیح با دیگران. هرچه اطلاعات انسانها از یکدیگر بیشتر باشد از یکدیگر بیشتر بهره و سود می برند در نتیجه بیاییم خود را ملزم به شناخت یکدیگر کنیم تا روابطمان پایدارتر و بهتر شود.

تفاوت های زن و مرد:

 • جریان فمنیستی که در اجتماع زمانه ما به راه افتاده است یک جریان مسخره است. چه کسی گفته که مرد از زن بالاتر است که حالا جریان فمنیستی در جهت احقاق حق زن حرکت کند و برابری زن را با مرد طلب کند.
 • کسانی که اعتقاد دارند زن و مرد با هم برابرند سیاستمداران هستند که می خواهند بدین طریق رأی بیاورند بنابرین زن ها از مردها پایین تر نیستند بلکه زن و مرد باهم فرق دارند ارزش یکسان دارند ولی زن ها در توانمندی ها، نقاط ضعف، احساسات، ادراکات و عشق ورزی با مردها متفاوتند.

1. تفاوت در ابراز احساسات:

 • دوست داشتن یک مرد با یک زن فرق می کند. مرد دیگران را مردانه دوست دارد و احساسات خود را مردانه ابراز می کند و زن زنانه ابراز می نماید بنابرین بسیاری از جنگ و جدل ها بخاطر ندانستن این نکته کلیدی است. حضرت علی(ع) می فرمایند: مردم با هم می جنگند سر چیز هایی که نمی دانند.
 •  
 • خانم ها خودشان را با اشک و صحبت تخلیه می کنند آقایان کم حرف می زنند کم گریه می کنند بنابرین بیشتر سکته می کنند.

2. تفاوت های زن و مرد در نحوه به کارگیری مغز

 • مغز آقایان در آن واحد بر روی یک کار متمرکز می شود ولی خانم ها در آن واحد روی چند کار متمرکز می شوند.
 • آقایان در آن واحد از یک نیمکره استفاده می کنند ولی خانم ها در آن واحد از دو نیمکره استفاده می کنند.
 • مغز آقایان تخصصی و دسته بندی شده است ولی مغز خانم ها عمومی است.
 • مرکز کنترل گویش در نیمکره چپ است اگر آقایان سکته کنند و آن قسمت از نیمکره چپ که مربوط به کنترل گویش است ازکار بیافتد آقایان تا آخر عمر نمی توانند تکلم کنند و لال می شوند ولی خانم ها در چنین حالتی نیمکره راست وظیفه نیمکره چپ را بعهده می گیرد و خانم ها دوباره شروع به صحبت می کنند.
 • مغز آقایان هر قسمت مأموریت ویژه ایی دارد و با قسمت دیگر کاری ندارد ولی مغز خانم ها همه قسمت ها همه کار انجام می دهند.
 • نیمکره راست مربوط به احساسات و ادراکات و نیمکره چپ مربوط به منطق و تحلیل است با توجه به این نکته آقایان نمی توانند در آن واحد هم احساسی باشند و هم منطقی ولی خانم ها اینگونه نیستند و درآن واحد هم می توانند احساسی باشند و هم منطقی، بنابراین اگر آقا در حالت منطقی قرار دارد نباید انتظار داشت رفتار احساسی از خود نشان دهد بایستی موتور او را گرم کرد و کم کم احساسی شود.

3. زاویه دید:

زاویه دید آقایون از طرفین و بالا و پایین بسته است یعنی محدوده ایی که می بینند خیلی کم است بدین معنی که دید دورشان بهتر از دید نزدیکشون است اما خانم ها دیدشان از طرفین و بالا و پایین باز است بنابرین دید نزدیکشون خوب و دید دورشان ضعیف است.
شرح: آقایون چون دیدشون بسته است برای دیدن شیء نزدیک مورد نظر، مدام سرشان را به طرف بالا و پایین و چپ و راست می گردونند تا محدوده دیدوشون را بالا ببرند چون با سرعت این کار را انجام می دهند نمی تونند شیء مورد نظر را ببینند ولی خانم ها چون زاویه دیدشون باز است برای دیدن شیء مورد نظر دیگر سرشان را نمی چرخانند و سریع شیء مورد نظر را پیدا می کنند. بنابرین خانم ها توجه کنند که از این به بعد به هیچ آقایی نگویید چرا این چیز نزدیک را نمی بینی و همچنین خانم ها اگر می خواهید آقایون به آرایش و زینت شما توجه نشان دهند جلوی صورت نروید بلکه از دور خود را به او بنمایانید.
 • بررسی آکادمیک دانشگاهی نشان می دهد میزان دید زدن آقایان و خانم های یکی است. آقایون لو می روند ولی خانم ها لو نمی روند.
 • دلیل: خانم و آقا با هم دارن قدم می زنند آقا بهر دلیل سرش می چرخه و به کسی نگاهی می کنه خانم که کنار آقا است چون دید نزدیکش خوب است به آقا می گه چه چیز را دیدی؟ آقا دید نزدیکش خوب نیست خانم سرش هم برگردونه آقا نمی فهمه.
 • آقایان علاوه بر ضعیف بودن دید نزدیکشون، دید نزدیک متحرک را هم اصلاً نمی بینند بخاطر همین است که کلیه خطوط تولید در دنیا، همه پرسنل، خانم هستند.
 • دید شبانه آقایان خوب ولی دید شبانه خانم ها بد است بخاطر همین توصیه می شود که در رانندگی های شبانه آقایان رانندگی کنند ولی در رانندگی های روزانه بهتر است خانم ها رانندگی کنند.
 • آقا چون دید نزدیکش محدود و ضعیف است نمی تواند جزئیات را خوب ببیند بنابرین نیاز است که خانم محترم جزئیات مورد نظرش را تک تک به آقا بگه مثل زیبایی های خود و زندگی، تغییرها و .. مثلاً آیا امروز ابروی من قشنگه؟ انتظار نداشته باشید آقا خودش تشخیص دهد.

4. تجسم فضایی:

خانم ها چند میلیون سلول مغزی در نیمکره راست از آقایان کمتر دارند که مربوط به تجسم فضایی آقایان است.
 • خانم ها چون تجسم فضایی ندارند جهات را خوب تشخیص نمی دهند در نتیجه خانم ها موقع آدرس دادن با نشانه های شناخته شده آدرس می دهند نه با جهات ولی آقایان با جهات بسیار راحت کار می کنند.
 • به ندرت خانم ها در جهان خلبان هستند (نزدیک به صفر) یعنی آمارها نشان می دهد که 3% خلبان ها در جهان خانم هستند زیرا خلبانی شغلی است که نیاز به تجسم فضایی دارد که خانم ها فاقد این ویژگی هستند.

5. تشخیص رنگ ها:

آقایان رنگ های اصلی (قرمز-آبی-زرد) را خوب تشخیص می دهند ولی خانم ها علاوه بر رنگ های اصلی، رنگ های شیری، نیلی، ارغوانی، صدری و بنفش را خیل خوب تشخیص می دهند یعنی تشخیص رنگ آقایان بسیار محدودتر از خانم ها می باشد.
 • بدلیل تشخیص رنگ بالا خانم ها تنوع رنگی بیشتری در پوششان نسبت به آقایان استفاده می کنند و دانشمندان به این نکته پی بردند که وقتی داروها را با رنگ های خاصی تولید می کنند تأثیر درمانی اش بر خانم ها بیشتر است.

6. پوشیدن لباس:

لباسی که آقایان می پوشند معمولاً بر اساس این است که چه شغلی دارند یا می خوان قدرتشون را با لباسشون نشون بدن و یا شایستگیشون را با لباسشون نشون بدن ولی خانم ها با توجه به احساسات درونی شان لباس می پوشن و چون احساس درونی خانم ها دائما در حال تغییر است بسیار لباسشون را عوض می کنن.

7. زبان بدن:

در هنگام صحبت کردن علاوه بر کلامی که گفته می شود حرکاتی را عضلات صورت و دست و پا و بدن انجام می دهد که به زبان بدن معروف است. خانم ها مادرزاد زبان بدن را بلدند ولی آقایان بلد نیستند و بایستی آموزش ببینند.
 • در آمریکا از یک گروه نوزاد که داشتند گریه می کردند 20 دقیقه فیلم گرفتند صدای گریه را از فیلم حذف کردند در این فیلم هر بچه ایی به دلیلی گریه می کرد: یکی زیر پایش کثیف بود، یکی شیر می خواست، یکی شکم درد داشت و هرکس به دلیلی گریه می کرد. این فیلم را یکبار جداگانه به مادر این بچه ها نشان دادند و قریب به بیش از 80% مادرها دقیقاً علت گریه را درست تشخیص دادند ولی آقایون یه جواب بیشتر ندادند خب معلومه مامانشو می خواد.
 • اگر خواستید به جنس زن دروغ بگید رودرو دروغ نگید چون خانم ها از زبان بدن جنس مرد پی به صداقت یا دروغ گویی او می برند.
 • بررسی کردند اگر خانمی وارد محیطی شود که 50 نفر در آنجا هستند 10 دقیقه کافی است تا آن خانم روابط بین تک تک افراد جمع را متوجه شوند.
 • آقایان وقتی وارد محیطی می شوند دنبال در ورودی و خروجی می گردند و در پی شناخت دوست و دشمن هستند تا از دشمن دوری و به سمت دوست بروند.

8. شنیدن صدا:

آقایان صدای زیر را نمی شنوند یا شنوایی ضعیفی دارند مثلاً صدای گربه، جیرجیرک، صدای چكه کردن آب، گریه نوزاد ولی خانم ها حساسیت شنوایی بالایی دارند.
 • خانم ها حساسیت شنوایی که دارند در جمله ها و تکیه کلام هایی که دارند نشان می دهند صدای بلند و آرام آقا را می شنوند.

9. توجه دیداری یا شنیداری:

آقایان توجه دیداری دارند، خانم ها توجه شنیداری دارند ولی آقا و خانم این مسئله را در مورد یکدیگر نمی دانند بنابرین خانم محترم! اگر آقایی با شما صحبت کرد لطفاً بهش نگاه کنید زیرا نگاه نکردن را اهانت می دونه و علامت هایی را نشون بده که همه حواست بهش جمع است. مثلاً آهان، خب.

10. حساسیت لمسی:

خانم ها حساسیت لمسی شان 10 برابر آقایان است (نوازش یا فشار). بدین معنی که خانم ها 10 برابر بیشتر از مرد از نوازش لذت می برند و 10 برابر از مرد از فشار آزار می بینند.
 • بخاطر این حساسیت بالای خانم ها به تماس ولمس آنها نسبت به تکان های دست و پا حساس هستند. بنابرین موقع صحبت کردن فرد دیگر حرکات دست و پا و بدن سریع در او اثر می گذارد.
 • خانم ها وقتی در فشار عصبی و روانی قرار می گیرند نیاز به نوازشان چندین برابر می شود ولی برعکس آقایان در این حالت ها حساسیت نوازیشان کاهش می یابد.

11. مریضی آقا و خانم:

آقایان مریضیشان را نشان می دهند ولی خانم ها نه.

12. تشخیص مزه ها:

آقایان بیشتر روی شوری و تلخی حساس هستند ولی خانم ها بیشتر روی مزه شیرینی حساس هستند به همین دلیل طبق آمار بیشتر مشتری قنادی ها خانم ها هستند.

13. محیط رقابت یا همکاری:

آقایان در محیط با هم رقابت می کنند ولی خانم ها با یکدیگر همکاری می کنند.
 • آقایان چون می خواهند با یکدیگر رقابت کنند می خواهند سردسته داشته باشند ولی خانم ها چون با هم همکاری می کنند نیاز به رئیس ندارند.

14. تماشای تلویزیون:

در تماشای تلوزیون آقایان چند کانالی هستند و می خواهند تمام شبکه ها را ببینند بدون اینکه به جزئیات هر شبکه توجه کنند ولی خانم ها می خواهند به جزئیات (روابط افراد با یکدیگر، با اشیاء و ...) دست پیدا کنند.

15. هدف گرا یا رابطه گرا:

آقایان هدف گرا هستند ولی خانم ها روابط گرا.
 • خانم ها در رستوران همدیگر را با اسم کوچک صدا می کنند ولی آقایان به هم لقب می دهند. و وقتی می خواهند حساب میز را بکنند خانم ها هرکسی حساب خودشو می کنه اما آقایان می خوان برای نشون دادن قدرت همه را حساب کنند.
 • خانم ها همان اندازه که از حرف زدن لذت می برند از خریدن هم کیف می کنند بدین معنی که خانم ها هدفشان از خرید، خریدن نیست بلکه می خواهند فقط تماشا کنند، خیلی اهل خرید نیستند اما آقایون کاملاً برعکس هدفشان خرید است بنابراین آقایان مدت تمرکز و صبر و حوصله شان برای خرید 20 دقیقه است.
 • خب خانم های محترم چه کار کنید که با آقایان خرید خوبی داشته باشید؟ حدود و قصور خرید را برای آقایان تعریف کنید، کجا می خواهیم برویم، چه می خواهیم بخریم، واسه چی می خواهیم بخریم، چقدر هزینه اش است، وقتی اینطور می گویید تکلیف آقا مشخص است؛ چون آقایان هدف گرا هستند باز هم با تمام این اوصاف صبر و حوصله آقایان 20 دقیقه است. در این حالت بگویید عزیزم در ماشین بشین من خودم می خرم.

16. ابراز احساسات آقایان:

آقایان برای اینکه اثبات کنند به خانم ها که ما به شما علاقه داریم از بلندترین کوه بالا می روند و در عمیق ترین اقیانوس شنا می کنند. سه تا شغل دارند تا پول دربیاورند و برای خانم شان خرید بکنند به عبارتی بهتر شکل ابراز علاقه آقایان در خریدن است ولی خانم ها این نوع ابراز علاقه را نمی دونند بلکه در این می دونند که به وی ابراز احساسات بشود، توجه بشود.

17. اثبات قدرت:

آقایان می خواهند در زندگی اثبات قدرت و توانمندی بکنند.
 • وقتی خانم و آقا با هم بیرون می روند و آدرس مقصد را بلد نیستند، خانم ها به سادگی آدرس را می پرسند بنابرین اگه راننده ماشین باشه ماشین را پارک می کنه پیاده می شه یا شیشه را پایین می کشه و آدرس را می پرسه ولی آقایان آدرس را نمی پرسند دور خودشون می چرخند تا خودشون پیدا کنند این مسئله به اثبات قدرت و توانمندی آقایان برمی گرده زیرا آقا نمی خواهد ناتوان باشد. بنابرین یکی از هراس های بزرگ برای آقایان همین نتوانستن است بنابرین خانم های محترم سعی نکنید آقایان را در وضعیت احساس عدم توانمندی و قدرت قرار دهید بخصوص در جمع.
 • خانم ها که رانندگی می کنند اولین قطره باران که به شیشه می خورد برف پاکن را می زنند، آقایان تا رگبار نیاید برف پاکن را نمی زنند، مغز آقایان با تجسم فضایی که دارد سرعت حرکت برف پاکن را با سرعت حرکت باران ست می کند و آنجایی که واقعاً دید نیست، برف پاکن را می زند و دوباره سریع قطع می کند.

18. روش فکر کردن:

خانم ها بلند بلند فکر می کنند. وقتی خانم داره تند تند حرف می زند، دارد روی تک تک جملات فکر می کنه، راهکار پیدا می کنه، روش حل مسئله را پیدا می کند، احتمالات را بررسی می کنه و اینجوری به آرامش می رسه. بنابرین خانم موقع حرف زدن از شما راهکار نمی خواهد بگذارید بلند بلند حرفش را بزند اما آقایان آهسته و آرام فکر می کنند، می روند در خودشان این عدم توجه آقا به خانم نیست بلکه دارد آرام فکر می کند.

19. پاسخ به سوالات:

آقایان به سوالات پیاپی خانم ها جواب های کوتاه می دهند اما خانم ها به سوأل های کوچک آقایان جواب های بلند می دهند. آقایان به تک تک جملات خانم ها توجه می کنند و از خانم در مورد آن دلیل می خواند و در صدد راهکار دادن بر میان. در این حالت مردها کلاه همه چیز دانی به سر می گذارند و می خواهند برای تک تک جملاتی که خانم گفته راهکار بدهند اما آقا نمی داند که خانم راهکار نمی خواهد دارد بلند بلند فکر می کند مگر اینکه خود خانم بخواهد. بنابرین به حرف های خانم ها فقط گوش کنید.
 • خانم ها هیچ تمایلی برای اینکه جملاتشون قطع بشه ندارند آقایان 3 تا جمله که خانم می گه حرفش را قطع کرده راهکار می دهند و اینجاست که جنگ شروع می شه بنابرین: اول: راهکار ارائه نده. دوم: حرفش را قطع نکن. سوم: در صورت خواستن راهکار ارائه بده.

20. منظور خانم ها:

خانم ها کلمات، عبارات و جملاتی را بیان می کنند که اصلاً منظورشان آنها نیست منظورشان یه چیز دیگر است. خانم ها از صفات عالی، مبالغه و استعاره استفاده می کنند مثلاً منظورشان از اینکه می گویند تو هیچ وقت به من توجه نداشتی اصلاً منظورشان این نیست بکله منظورشان این است که الان به من توجه نشان بده.

21. صراحت در کلام:

خانم ها معمولاً بیان غیر صریح دارند ولی آقایان بیان بسیار صریح دارند مثل به هیچوجه، اصلاً، نمیشه که. خانم ها از این صراحت آقایان به شدت می رنجند. آقا باید خیلی باهوش و تیزفهم باشد تا منظور واقعی خانم را بفهمد مثلاً آقا با خانم به مسافرت رفتند. خانم به آقا می گه چای می خورید؟ آقا سریع می گه نه! بعد از مدتی آقا می بینه خانم ناراحت، روش به سمت بیرون است آقا می پرسه چیزی شده، خانم می گه تو اصلاً به خواسته های من توجه نمی کنی. نگو منظور خانم از تعارف چای این بوده که آقا بزن بغل تا باهم در فضای سبز بیرون چایی بخوریم. بنابرین آقا وقتی خانم حرفی زد باید 60 علامت توی ذهنش بسازد و شرایط بیرون و اطراف را هم بسنجد تا ببیند کدام علامت درست تر است.
 • خانم ها باید تلاش بکنند بیانشان را صریح تر بکنند وآقایان تلاش کنند مقداری از صراحت کلامشان کم بکنند.

22. در مهمانی:

در مهمانی ها خانم ها روی مسائل خانوادگی صحبت می کنند مثل تربیت بچه ها، مد لباس، آشپزی، رژیم غذایی و ... اما آقایون از اخبار سیاسی و... و به عبارتی خبرها را رد و بدل می کنند. از توانمندی هاشون فردی و اجتماعی صحبت می کنند در نتیجه این تفاوت روی مسائل بین آقایان و خانم ها روی این مسائل اختلاف پیش می آید بنابرین توصیه می شود خانم ها در مهمانی ها در کنار هم در یک سمت و آقایان در کنار هم در سمت دیگر.

23. زمان حرف زدن آقایان:

آقایان وقتی حرف می زنند که حرف مورد علاقه ایی برای زدن داشته باشند و اگر بحث مورد علاقه آقایان نباشد وارد آن نمی شوند.

24. حجم خون آقایان:

حجم خون آقایان حدود 20 درصد بیشتر از خانم ها است پس اکسیژن بیشتری می گیرند (انرژی در لحظه بیشتری دارند) ولی خانم ها انرژی دراز مدت بیشتری دارند.
 

 نکاتی در مورد رفتار با آقایان

مامان شوهر خود نباشید!

زن باید همسر شوهرش باشد نه مامانش. آقایان از مامان بازی خانم ها به شدت متنفرند مثلاً با این لباس نازک بیرون سرما می خوری ها. این نوع برخورد باعث می شود مردها فکر کنند ناتوانند فکر می کنند یکی دیگر باید زندگیشان را مدیریت و کنترل کند.

شیوه های مامان بازی:

 • نیتشون خیر است و کارهای شخصی آقایان را براشون انجام می دهند.
 • خانم ها با جمله ها بازی می کنند تا از دهن آقایان اطلاعات بیرون بکشند.
 • خانم ها فکر می کنند آقایان فراموش کار، سر به هوا و کم حافظه اند به همین دلیل مسئولیت های آقایان را خودشون به عهده می گیرند و نمی گذارند آقایان کارهاشون را انجام بدن و مثل بچه ها مدام به شوهرشون گوشزد می کنند یعنی فکر می کنند مسئولیت اونهاست که به شوهرشون گوشزد کنند.
 • خانم ها، آقایان را نکوهش می کنند همون کاری که با بچه ها می کنند مثلاً صد بار گفتم از دستشویی می آیی چراغ رو خاموش کن.
 • خانم ها کارهایی را خودشون به عهده می گیرند چون فکر می کنند آقایان اون کارها را درست انجام نمی دهند مثلاً خرید لباس برای بچه، قرار مهمونی گذاشتن یا خرید بلیط سینما و ...
 • دائما اشتباهات آقایان را بهشون گوشزد می کنند و درصدد اصلاح بر می آیند.
 • احساس عزتمندی یک مرد به احساس توانمند بودن او بستگی دارد، هرچه زن رفتاری نشون بدهد که مرد فکر کند توانمندی اش کمتراست عزت نفسش پیش خود پایین می آید و خردتر می شود بنابرین خانم های محترم از توانمندی آقایان با او صحبت کنید، این نوع رفتار شما دلیل بر این نیست که شوهرتان نقطه ضعفی ندارد. بنابرین خانم های محترم توجه نمایید که سعی کنید توانمندی های آقایان را بشناسید و مرتباً توانمندی هایش را به رخ او بکشید. هرگز به او سرکوفت نزنید که زندگیتان متلاشی می شود. هرگز از جملاتی مثل تو حالیت نیست، تو بی ارزش هستی، تو از این کار سردر نمیاری، تو فقط همه چیز را خراب می کنی و.. خودداری کنید.
 • از گفتن جمله تو به مشاوره نیاز داری، بیا بریم پیش روانشناس یا روانکاو، چرا مثل دیونه ها رفتار می کنی، به شدت پرهیز کنید بلکه خودتان مشکل تان را بدون اینکه همسرتان متوجه شود پیش مشاوره برده و راهکار بگیرید.
 • هرگز جنس مرد را با کسی مقایسه نکنید حتی بچه 9 ساله زیرا مرد احساس بی خاصیتی، مورد نیاز کسی نبودن می کنه و این احساس بتدریج مرد را از پا در میاره که دلیل بسیاری از مرگ و میر ها در جهان همین احساس حقارت است.
 • خانم های محترم به آقایان انتقاد نکنید زیرا انتقاد شما را حمله می شمارند.

راه حل:

 • کارهایی که خود آقایان می تونند انجام بدن را براشون انجام ندین. در این حالت در برابر حوادث و تنش ها مقاوم باشید تا بالاخره مرد کارهای شخصی اش را خودش انجام بده و روی نظم قرار گیرد.
 • به آقایان امر و نهی نکنید، دستور ندهید. برای خانم های شاغل بشتر اتفاق می افتد چون در محیط کار امر و نهی می کنند فکر می کنند در خانه هم باید امر و نهی کنند. مرد های قوی پدر و مادر های قوی داشته اند و این پدر و مادر ها به بچه هایشان مسئولیت پذیری را آموزش داده اند.
 • یک قلم و کاغذ بردارید و یک لیستی از رفتارهای مادرگونه تان را بنویسید حتی از شوهرتان هم بخواهید تا به شما در این زمینه کمک کند و سپس تک تک آن ها را کنار بگذارید.

مزاحم غار تنهایی شوهرتان نشوید!

آقایان نیاز به استقلال دارند (فضای مخصوص خودشان) به تنهایی احتیاج دارند. وقتی آقایان دچار مشکلات می شوند، بدهکارند، درمحل کارشون درگیری پیش اومده و مسئله ایی دارند که نمی تونند حلش کنند، به عبارتی درگیری ذهنی دارند، دوست دارند در غار تنهایی خودشون بروند و مزاحم نمی پذیرند، بنابرین خانم های محترم مزاحم نشوید.
راهکار:
 • با اینکه مدت زمان زیادی در خانه منتظر او بوده اید اما او دوست دارد در این لحظه در تنهایی خودش باشد بنابراین خانم های محترم ببینید به چه خوردنی علاقه مند است، آرام به او نزدیک شوید، خوردنی را به او بدهید، خوردنی را که خورد از غار تنهایی اش بیرون می آید و با شما صحبت خواهد کرد.
 • توجه کنید که این فکر و نیاز به تنهایی ربطی به علاقه یا عدم علاقه به شما ندارد.

مردها نیاز به تشکر دارند

مردها نیاز دارند که ازشون تشکر و قدردانی شود خانم ها دو جا این کار را نمی کنند. اول: وقتی کار کوچیکه. دوم: وقتی آقایان وظیفه شون را انجام می دهند.
 • بنابراین برای کوچکترین کار، حتی اگر وظیفه شان بود تشکر کنید.

به همسرتان آفرین بگویید.

آقایان نیازمند تشکر و تحسین هستند یعنی وقتی کاری انجام دادند بگویید آفرین.
بنابراین خانم های محترم توجه کنند که اگر با نیت پاک از مردت تشکر نکنید یا از او تقدیر نکنید بسیاری هستند که با نیات ناپاک این کار را خواهند کرد.

هدفتان از صحبت کردن را مشخص کنید.

آقایان زمانی به حرف شما دل می دهند که بتونند رو حرفشون تمرکز کنند بنابرین اگر نگید هدفتون از حرف زدن چه چیزی است، محدوده حرفتون چیه، آقایان صحبت نمی کنند چون اگر حدود و قصور صحبتتون را تعیین نکنید آقایون فکرمی کنند خودتون هم نمی دونید چی می خواهید بگید.

برو سر اصل مطلب

آقایان همیشه دوست دارند خانم ها بروند سر اصل مطلب بنابرین خیلی از جزئیات و حاشیه ها حرف نزنید از این شاخه به اون شاخه نپرید.

سکوت آقایان را علامت بی توجهی شان نگیرید

وقتی دارید با آقایان حرف می زنید و آقایان ساکت هستند فکر نکنید به شما بی توجه اند شاید دارند به آنچه می گویید فکر می کنند و یا شاید دارند تحلیل و آنالیز می کنند. در ضمن آقایان چون همیشه می خواهند قدرتمند جلوه کنند دوست دارند در ازای چیزی که می شنوند بهترین پاسخ را بدهند بنابرین ممکن است سریع به صحبت های خانم ها پاسخ ندهند.

همسرتان را متوجه فهمیدنتان بکنید

خانم های محترم وقتی چیزی به شما گفتند موقع حرف زدن به خودشون برگردونید اما به یه شکل دیگه ایی مثلاً منظورت این بود، اینو گفتی، متوجه شدم، اینو می خواهی، این برگردوندن حرف به این علت است که آقایان فکر می کنند خانم ها حرف های اون ها را متوجه نمی شوند.

نگویید دارم دیوانه میشم!

خانم های محترم وقتی شما به آقایان می گید دیگه صبرم تموم شد، دارم دیوانه می شم، آقایان واقعاً فکر می کنند شما دارین فرو می ریزید بنابراین با  آقایان اصلاً این طوری صحبت نکنید.

برنامه مشخص برای زمان کوتاه

مرد ها وقتی برنامه مشخصی برای زمان کوتاه داشته باشند با شما همراهی می کنند.

شما احساساتتون را ابراز کنید سپس از آقایان پاسخ بگیرید

مردها یاد گرفته اند که هوشیار باشند، زن ها یاد گرفته اند که به جزئیات توجه کنند. مرد بدش نمی آید از زن تعریف و تمجید کند ولی اصلاً بلد نیست زیرا مردها همش هوشیار هستند و دنبال دوست و دشمن و شکار می گردند بنابراین خانم ها با آقایون وقتی صحبت می کنید بگید عزیزم، خوشگل شدم، شما احساساتتون را ابراز کنید سپس از آقایان پاسخ بگیرید.

مردها اهل شعارند

مردها باید مورد تأیید قرار بگیرند. وقتی تصمیمی می گیرد، او را تأیید نمایید بعد نتیجه خوب آن را ببینید. اما اگر مرد حرف غلطی زد یا تصمیم اشتباهی گرفت، تأیید نکنید اما تکذیب هم نکنید، مخالفت هم نکنید بلکه حالت جریان را عوض کنید. توجه نمایید که مردها شعاراشون یادشون می ره. مردها خیلی از مواقع که حرفی می زنند، خالی می بندند، شعار می دهند. اگه شما برخورد لحظه ایی کنید به اون شعارشون عمل می کنند بنابراین موقعی که شعار می ده و تصمیم اشتباهی گرفته شما بالافاصله جریان را عوض کنید.

از همسرتان قدردانی کنید

مردها باید از جانب شما مورد قدردانی قرار بگیرند. حداقل روزی یکبار به همسرتون بگید از این که تو همسرم هستی خوشحالم، به خودم می بالم، افتخار می کنم و هر کار خوبی که کرد بگید تو فوق العاده ایی.

نشستن آقایان در رستوران

خانم ها وقتی با آقایان یه جایی می رن مثل رستوران، مجلس عروسی و ... این را بدونید که آقایون دوست دارند یه جایی بنشینند که جلوشون فضای باز و در باشد.

نگران نباشید فرزندتان رقیب شما نیست

وقتی بچه ایی به دنیا می آد بطور اتوماتیک بچه در معرض توجه مرد قرار می گیرد و زن احساس می کند که مردش نسبت به او کم توجه تر شده است، در این حالت فکر نکنید فرزند شما رقیبتون است، این گونه بگویید که چقدر خوشحالم که فرزندمون را اینقدر دوست داری.

تحریک کننده مردتان باشید

آقایون نیاز دارن که خانم براشون تحریک کننده باشه در غیر اینصورت مرد که پا به بیرون می گذارد آنقدر صحنه های تحریک کننده است که می تونه مردتون را اقناء کنه.
 • امام صادق (ع) فرمودند: بهترین زنان، زنی است که چون با شوهرش خلوت کند لباس حیا و عفت از تن بکند و چون از خانه بیرون برود لباسی از حیا و عفت بر تن کند که برای او مانند سپر و زرهی باشد.
 • امام صادق(ع) به نقل از رسول خدا (ص) می فرمایند: بهترین زنان شما زنان عفیف و بسیار تحریک کننده هستند.
بنابرین زن بایستی در خانه طوری لباس بپوشد و طوری خود را زینت دهد که برای مرد تحریک کننده باشد اما اگر بچه بزرگ دارید (مثلاً 10 ساله)، آن کار را پیشنهاد نمی کنم اما در طول روز زمانی را برای خلوت با همسرتان بگذارید (مثلاً 20 دقیقه) بطوری که کسی مزاحم خلوت شما نشود مثلاً به اتاق بروید و در را کلید کنید و در خلوت خودتان برای مرد، خود را تحریک کننده نشان بدهید. بچه ها می گن مامان روزی 20 دقیقه می رین با بابا تو اتاق چی کار می کنید بگید عزیزم در مورد زندگی صحبت می کنیم.

نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:


موضوعات مرتبط: ازدواج
برچسب‌ها: تفاوت زن و مرد ، تفاوتهای زن و مرد ، تفاوتهای ساختاری زن و مرد ، ویژگیهای اساسی همسر ، ویژگیهای مرد ، ویژگیهای زن ، تفاوتهای زن و مرد از نظر روان شناسی ، ویژگیهای زنان ، ویژگیهای زن خوب ، ویژگیهای مرد خوب ، ویژگیهای مردان ، روابط زن و مرد ، تفاوتهاى روانى زن و مرد ، وظایف زن و مرد در مقابل یکدیگر ، تفاوتهای ساختاری و بیولوژیک زن و مرد ، چگونه با همسر خود رفتار کنم ، آداب شوهر داری

تاريخ : جمعه 16 / 11 / 1399 | 6:0 | نویسنده : اکبر احمدی |
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.