.post img { max-width: 500px; /* Adjust this value according to your content area size*/ height: auto; مشکل استشمام بی دلیل بوی بد مدفوع از بدن

متاسفانه علم طب تا کنون پاسخ درستی نداده است… تنها چیزی که می توان در مورد اینها گفت این هست که همه این افراد بیماری روده تحریک پذیر دارند و علاوه بر مشکلات بقیه بیماران روده تحریک پذیر این مشکل را هم دارند. معلوم نیست چرا عده کمی از بیماران روده تحریک پذیر این مشکل را دارند.

 

دکتر نادری در ادامه افزودند : من شخصا حدس میزنم به دلیل اختلال سیستم عصبی اینها مدفوع مدت بیشتری در روده ها می ماند و گاهی در انتهای روده ها تجمع مدفوع وجود دارد ولی بیمار نمی تواند کاملا آنها را تخلیه کند این تجمع باعث تحریک رفلکس معمول باز شدن دهانه ورودی و خروجی مقعد شده به همین علت بوی مدفوع نشت می کند. شاید اگر تخلیه روده های آنها حالت عادی تری داشته باشد این قبیل مشکلات کمتر ایجاد شود.

 

روده تحریک پذیر یا اصطلاحا (IBS) یک اختلال شایع گوارشی است که در آن روده‌ها به انقباض‌های نامنظم و دردناک گرفتار می شوند. شیوع این بیماری در سال‌های اخیر خصوصا با گسترش زندگی پر‌استرس و تنش‌آفرین شهری زیاد شده است.

 

مشکلات اقتصادی، استرس و اضطراب محیط کاری، فشار عصبی ناشی از یک تصمیم‌گیری بزرگ و سرنوشت‌ساز، شکست در یک رابطه عاطفی، مرگ عزیزان و نزدیکان و شکست اقتصادی، هر یک به تنهایی می‌تواند سیستم عصبی فرد را دچار اختلال‌های شدیدی کندکه روده تحریک پذیر را باید یکی از شایع‌ترین نتایج این اختلال‌ها در دستگاه گوارش بنامیم

 


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:


موضوعات مرتبط: پزشکی
برچسب‌ها: مشکل استشمام بی دلیل بوی بد مدفوع از بدن

تاريخ : شنبه 25 / 7 / 1396 | 6:55 | نویسنده : اکبر احمدی |